سامانه مدیریت امور نخبگان

باحضور قائم مقام بنياد ملي نخبگان، مراسم تجلیل از 47 نخبه و مدال آور علمی شهر کرج برگزار شد مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

در راستای معرفی و تجلیل از نخبگان و مخترعان شهر کرج، طي مراسمي به همت مجموعه مدیریت شهری کرج و بنیاد نخبگان استان البرز از تعدادي از نخبگان و مخترعان استان البرز تقدیر بعمل آمد.

به گزارش مركز روابط عمومي و اطلاع رساني بنياد ملي نخبگان،همزمان با روز ملی فناوری هسته­ای و با حضور قائم مقام رییس بنیاد ملی نخبگان از برگزیدگان جشنواره خوارزمی، برگزیدگان المپیادهای جهانی و کشوری، نفرات برتر آزمون سراسری و مخترعین جشنواره اختراعات سال 1391 شهر کرج تقدیر و تجلیل شد.

دکتر سعید سهراب پور در همایش تجلیل از نخبگان و مدال آورن علمی سال 91 شهر کرج اظهار كرد: تاسیس بنیاد ملی نخبگان ابتکار مقام معظم رهبری بوده است.

وی اضافه کرد: وظیفه­ بنیاد ملی نخبگان حمایت از نخبگان است و پیشرفت­هایی که اکنون در عرصه­های مختلف کشور مشاهده می­کنیم مرهون همت، تلاش و پشتکار نخبگان جوان کشور است.

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان بیان داشت :خروج نخبگان از ایران حقیقت دارد، ولی برخی از نخبگان به کشور بازگشته­اند و امروزه در برخی از پروژه­ها کمک به ساير متخصصان ايراني كمك مي كنند.

همچنين در ادامه، رییس بنیاد نخبگان استان البرز گفت: 34 سال پیش فرزندان ایران زمین در مرزهای کشور با رژیم بعث عراق در حدود 3400 کیلومتر مربع مرز کشور با عراق برای حفظ کیان این مرزوبوم از جان خود مایه گذاشتند.

وی اظهار كرد: در آن دوران دشمن ملت مشخص بود ولی امروزه وسعت جبهه مبارزه با استکبار جهانی به اندازه وسعت تمام مرزهای ایران می­باشد و نخبگان جوان علمی کشور سربازان این جبهه هستند.

دکتر حسینعلی علیخانی اشاره داشت : در زیر سایه زعامت داهیانه رهبر فرزانه انقلاب (مدظله العالی) با تلاش دانشمندان و نخبگان ایرانی به حمدالله جایگاه علمی کشور در حال حاضر در منطقه در جایگاه نخست قرار دارد و با توجه به سند افق 1404 ایران به اهداف سند در رشته­های نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی و فناوری هسته­ای به جایگاه مورد نظر دست یافته است.

رییس بنیاد نخبگان استان البرز تصریح کرد: بهترین کاری که می­توان انجام داد ترویج و توسعه چرخه نخبگانی در سطح جامعه است.

گفتنی است این مراسم در راستای برنامه­های فرهنگی حوزه مدیریت شهری کرج و ترویج فرهنگ نخبه پروری و به منظور ارتقاء انگیزه در میان نخبگان و دانش پژوهان و مخترعین و مبتکرین در شهر کرج برگزار شد .