سامانه مدیریت امور نخبگان

گزارش بازدید جمعی از نخبگان از ‏پژوهشگاه رویان- 6/11/88 مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

بازدید جمعی از نخبگان بنیاد ملی نخبگان از پژوهشکده رویان جهاددانشگاهی

یک گروه از نخبگان بنیاد ملی نخبگان در استمرار طرح بازدید نخبگان از دستاوردهای علمی، فناوری و صنعتی کشور روز سه شنبه ششم بهمن ماه سال جاری، از پژوهشکده رویان به عنوان یکی از مراکز پیشرو در تحقیقات کاربردی پزشکی تولید مثل و سلول های بنیادی بازدید کردند.

در این بازدید نخبگان با فعالیت های پژوهشی و درمانی این مرکز در بخشهای مختلف این پژوهشگاه از جمله کلینیک درمان ناباروری و روش های درمان تخصصی ناباروری نظیر IUI ، IVI ، IVF ، PGD ، لیزر هچنیگ و سیتوژنتیک، پژوهشهای بالینی درباره کاربرد سلولهای بنیادی در درمان بیماران با ضایعات قلبی، کبدی، عصبی و پوششی، تحقیقات بر روی سلولهای بنیادی پرتوان القایی ips ، شبیه سازی(کلونینگ) و استفاده از آن در تولید حیوانات ترانس ژن و نجات گونه های در معرض خطر و .... آشنا شدند.

قابل ذکر است اولين كودك حاصل از روش IVF در ايران در اين پژوهشكده در سال 1371، دومين كودك حاصل از روش ميكرواينجكشن در ايران در سال 1373 در پژوهشكده رويان و اولين كودك حاصل از روش PGD در ايران در سال 1383 در پژوهشكده رويان متولد شده است.

توليد اولين رده سلول هاي بنيادي جنيني در ايران در سال 1382، تولد اولين گوسفند شبيه سازي شده در ايران در سال 1385، بهره گيري از سلول هاي بنيادي در درمان بيماران با ضايعات قلبي و بيماران با سوختگی های قرنيه چشم در سال 1383 و براي نخستين بار در كشور، و بسياري توفيقات ديگر بخشي از موفقيت هاي پژوهشكده رويان در طي دوران فعاليتش بوده است.

گزراش تصویری

 

 

 

 

بازگشت به صفحه قبل